Make your own free website on Tripod.comHome
Estetik Cerrahi
Burun Estetigi
Kepçe Kulak Estetigi
Göz Kapagi Estetigi
Gögüs Büyütme Estetigi
Meme Küçültme
Jinekomasti
Abdominoplasti
Liposuction-Vaser Liposelection
Botox
ADRES VE ULASIM
Klinikten Görüntüler

Op.Dr.Orhan Murat OZDEMIR (Estetik Cerrah)

Botox

Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder.  Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde  kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir.

Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt  ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

18-65 yaş aralığı içerisindeyseniz ve olabileceğinizin en iyisini görünmek istiyorsanız BOTOX® sizin için uygundur. Görünüşüne önem veren binlerce kadın ve erkek BOTOX®’un faydalarını keşfetti. Sadece sanatçılar, politikacılar, modeller değil , öğretmenler, anneler ve iş dünyasından ve hayatın her alanından insanlar.

BOTOX® zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır.

Yirmi dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4  ila 6 aya kadar gevşetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya başlar.

Kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için birçok insan uygulama sonrası işine ve günlük hayatına geri döner.

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri BOTOX® tedavisine son derece iyi cevap vermektedir. 

Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir.

Ayrıca el,ayak ve koltukaltı bölgeleri terleme tedavisinde BOTOX® kullanılmaktadır.

Doktorunuz en iyi sonucu alabilmek için enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Anestezi gerekmez, hassasiyete göre belki anestetik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda  BOTOX®  enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi yaklaşık 20 dakikadır.  Normal aktivitenize hemen geri dönersiniz. 

BOTOX®’un etkisi 4 aya kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artmaktadır.

Dental equipment

Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, baş ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülür. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.

BOTOX®, Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, saflaştırılmış proteindir. Kırışıklığa yol açan kaslara ince uçlu enjektörler ile  çok düşük dozlarda uygulanır. Botox® dinamik kırışıklıklara yol açan kasları geçici süre ile gevşeterek etkisini gösterir. BOTOX®’un etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır, vücut içerisinde dolaşmaz.

 

 

Çok az ve kısa süreli batma hissi duyulur. Uygulama tamamlandığında genellikle hiçbir ağrı kalmaz.

Hayır. Kırışıklıklarınız yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner.

Doktorunuza, mevcut sağlık sorunlarınız ve varsa kullanmakta olduğunuz ilaçlar hakkında bilgi veriniz.

Gebelik ve süt verme hallerinde BOTOX® uygulaması önerilmez. 

BOTOX® uygulanacak bölgede daha önce herhangi bir ameliyat geçirmiş iseniz veya ağır nörolojik hastalıklarınız varsa bu konuda doktorunuzu bilgilendiriniz.

ArtPlast
Uğur Mumcu Cd. (Köroğlu) No:14/3 GOP/ANKARA
Tel: (312) 448 23 61 Faks: (312) 448 23 63