Make your own free website on Tripod.comHome
Estetik Cerrahi
Burun Estetigi
Kepçe Kulak Estetigi
Göz Kapagi Estetigi
Gögüs Büyütme Estetigi
Meme Küçültme
Jinekomasti
Abdominoplasti
Liposuction-Vaser Liposelection
Botox
ADRES VE ULASIM
Klinikten Görüntüler

Op.Dr.Orhan Murat OZDEMIR (Estetik Cerrah)

Göz Kapagi Estetigi

blepharoplasty1.jpg

blepharoplasty3.jpg

blepharoplasty4.jpg

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi sağlık problemi olmamak ve gerçekçi beklentileri olmak esastır. Blefaroplasti alt ve üst göz kapağındaki fazla yağ torbalarını, kasları ve cildi uzaklaştırmaktadır. Sonuçta daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Plastik cerrahi uzmanı girişimi planlarken aynı zamanda düşük göz kaşları kaldırmayı, alnınızı germeyi ve göz çevresindeki kırışıklıklar için cilt tazelemeye yönelik ilave uygulamalar da önerebilir.

Uygulanacak cerrahi girişim ister fonksiyonel isterse kozmetik amaçlı olsun plastik cerrahınızın seçimi çok önemlidir. Hasta aynı zamanda ameliyat öncesi ve sonrası plastik cerrahının uyarılarını titizlikle uymalıdır.

Size uygulanacak girişim planlandıktan sonra cerrahınız size anestezi, hastane ve ameliyatın bütçesi konusunda bilgi verecek, ameliyatın risklerini anlatacaktır.

Üst göz kapağında, plastik cerrah öncelikle izlerin saklanabilmesi için doğal çizgileri ve kıvrımları belirler. Kesi yapıldıktan sonra yağ torbaları, kas fazlası ve ciltteki sarkıklıklar uzaklaştırılır. İzlerin en aza indirgenmesi için zarif ve ince dikişlerle kapatma sağlanır.

Alt göz kapağında kesi hemen kirpik diplerine yapılır ve izler saklanmış olur. Yağ torbacıkları, kas ve cilt fazlalıkları uzaklaştırılır ve oldukça ince zarif dikişlerle kapatma sağlanır. Eğer gözdeki sorun yalnızca yağ torbacıkları ise kesi alt göz kapağı içinden yapılabilir. Normal koşullar altında ameliya bir iki saat sürer.

orhanmurat.jpg

Ameliyat bittiğinde dikiş hatlarına göz merhemi tatbik edilir ve soğuk kompresler uygulanır. Göz kurumasını önleyen damlalar kullanılabilir. Ameliyat sonrası şişlik ve morluklar bir dereceye kadar oluşacaktır. Başın yüksekte tutulması, soğuk kompreslerin kullanılması iyileşmeyi hızlandıracak ve konforu arttıracaktır.

Bir hafta için gözde yaşarma ve batma hissi olabilir. Göz çevresini temizleyebilir ve önerilen damla ve göz merhemlerini kullanabilirsiniz. Plastik cerrahınız sizi bu bir hafta içindeki fizik aktiviteniz ve çevre koşulları konusunda bilgilendirecektir. Dikişler 4-5 gün içinde alınır.

Yüzdeki estetik cerrahi uygulamaları özgüveninizi tekrar kazanmanızda ve yüzünüzdeki erken yaşlanma bulgularını düzeltmede yardımcı olacaktır.

Sağlık sigortanız göz kapaklarına estetik uygulamaları kapsamaz. Ancak görme alanını kısıtlayan durumlar, göz kapaklarındaki deformiteler ya da yaralanmalar sağlık sigortanızca tümüyle yada kısmen karşılanabilir.

Daha önce göz kapağı cerrahisi geçirmiş ve başarısız sonuç almış kişiler de üzülmesinler; her zaman daha iyi bir sonuç için düzeltici girişimler yapılabilir.

ArtPlast
Uğur Mumcu Cd. (Köroğlu) No:14/3 GOP/ANKARA
Tel: (312) 448 23 61 Faks: (312) 448 23 63