Make your own free website on Tripod.comHome
Estetik Cerrahi
Burun Estetigi
Kepçe Kulak Estetigi
Göz Kapagi Estetigi
Gögüs Büyütme Estetigi
Meme Küçültme
Jinekomasti
Abdominoplasti
Liposuction-Vaser Liposelection
Botox
ADRES VE ULASIM
Klinikten Görüntüler

Op.Dr.Orhan Murat OZDEMIR (Estetik Cerrah)

Liposuction-Vaser Liposelection

Liposuction fazla olan yağların sıvı ile eritildikten sonra çok ince kanüllerle vakum uygulanarak emilmesi işlemidir. Liposuction'ın kelime anlamı LİPO = yağ,  SUCTİON = emmek, yani yağ emmek, çekmek olarak Türkçe'ye çevrilebilir.  

Islak teknik denilen günümüzün Liposuction tekniğinde fazla yağ olan bölgelere bol miktarda serum fizyolojik, lokal anestezik ve epinefrin denilen kanamayı azaltıcı bazı ilaçların karışımı verilir. Yağ hücrelerinin aralarına giren su sayesinde hücreler daha kolay dışarı çekilebilir.  Böylece şişirilen bölge daha kolay biçimlenmekte ve her hangi bir kanamayı önlemektedir.  Bu sayede eskiden kuru teknikte olduğu gibi hastalara kan vs... vermeye gerek kalmadan basit ve hastayı tehlikeye atmadan daha fazla yağ alınabilir. 

Kliniğimizde liposuction ameliyatı - yağ alma ameliyatı - Vaser Liposelection cihazı kullanılarak yapılmaktadır. Vaser sayesinde standart liposuction işlemine göre çok daha az morluk, hassasiyet ve ödem oluşmaktadır. Ultrasonik ses dalgaları ile kontrollü bir şekilde parçalanan yağ hücreleri dışarıya neredeyse sıvı bir kıvamda alınmakta ve çalışılan alanlarda düzensizlik ihtimalide oldukça azalmaktadır.

Vaser yağ dokusu dışında diğer kas, sinir, damar gibi dokuları etkilemediği içinde komplikasyon görülme ihtimali oldukça düşüktür. Bu sayede hasta ve doktor memnuniyetide yüksek olmaktadır.

İDEAL HASTA

Spor, diyet, vs ile inceltilemeyen bölgelerde fazla yağları olan hastalardır. Liposuction vücudun her yerinde uygulanabilir. Kadınlarda sıklıkla karın,  bel, kalça, basen, sırt, boyun, bacak ve diz içlerinde, erkeklerde memelerde (jinekomasti) karın ve bel bölgeleri gibi.

Bu bölgelerdeki fazla yağların alınmasıyla hastanın vücut hatları düzelir ve hasta daha estetik ve zayıflamış görünür. Aslında bir zayıflama metodu değildir, vücut  hatları düzeldiği için hasta zayıf görünür. Örneğin, basen ve belden alınan yağlarla buralarda incelme sağlanır, böylece hastanın kalça boyutları küçülür, bu da onu zayıflamış gösterir.    

Liposuction, selülit denilen ve kadınlarda cilt anatomilerinden dolayı ortaya çıkan durumun tek tedavi yöntemidir.  Kalıcı ve etkili olarak tedavisi ancak Liposuction ile mümkündür.

ual2.gif

ual4.gif

orhanmurat.jpg

Liposuction ergenlik yaşını geçmiş sistemik bir hastalığı olmayan kadın veya erkeklere rahatlıkla uygulanabilir. İşlem, yağlı bölgelere sıvı verilerek yağların eritilip sıvı hale gelmesi ve enjektör veya vakum ile çekilmesi prensibine dayanır. Hastanın tercihine bağlı olarak lokal veya genel anestezi ile başka estetik ameliyatlarla birlikte de (Ör; meme büyütme, karın germe gibi) uygulanabilmektedir.  Halk arasında söylenen Liposhaping, lipoline, liposoft gibi terimler tamamen aynı tekniktir. Bunlar sadece sanki yeni ve farklı bir şey yapılıyormuş gibi bir hava verilerek hasta çekmek için kullanılmaktadır.

AMELİYAT SONRASI

İyileşme ve normal günlük aktiviteye dönüş şaşırtıcı derecede çabuk olur. Hastalar genellikle aynı gün veya ertesi gün normal yaşamlarına döner. Hastane veya klinikte kalmayı gerektirmez. Sıkı bir çorap veya korseyi yaklaşık 3-4 hafta süre ile giyerler ki bu işlem sonrası iyileşmeyi hızlandırmak için gereklidir.  Morluklar ıslak teknikte kuru tekniğe oranla oldukça azdır ve 2-3 haftada tamamen kaybolur. Ağrı yok denecek kadar azdır ( kuru teknikte çok fazla ) ve hastalar ancak Liposuction yapılan yerlerine bastıklarında ezik, çürük ağrısı duyarlar. 

RİSKLER
Sanıldığının aksine emboli riski diğer bütün ameliyatlarda olduğu kadardır ve oldukça nadirdir. Hastalarda bazen uygulama alanlarında geçici  uyuşukluk olur. 

ŞİŞMANLIK
Liposuction şişmanlık tedavisinde kullanılmaz  ancak hasta diyet ve egzersizlerle zayıfladıktan sonra uygulanırsa daha etkili olur.

ArtPlast
Uğur Mumcu Cd. (Köroğlu) No:14/3 GOP/ANKARA
Tel: (312) 448 23 61 Faks: (312) 448 23 63